Porttiautomatiikka

Porttiautomatiikka valinta on vähintään yhtä tärkeä kuin porttivalinta: turvallisuutesi, mukavuutesi ja mielenrauhasi riippuvat siitä monta vuotta. Erillisesti on korostettava porttien turvallisuutta koskevaa kysymystä – kun viime vuosina Euroopassa on tapahtunut monia traagisia tapahtumia, valvontaviranomaiset ja myös käyttäjät ovat alkaneet kiinnittää enemmän huomiota automaattisten yhdyskäytävän turvallisuusvaatimusten noudattamiseen.

Porttiautomatiikan valinta on vähintään yhtä tärkeää kuin portin valinta: siitä riippuu turvallisuutesi, mukavuutesi ja tyytyväisyytesi moneksi vuodeksi eteenpäin.

Jo ennen liukuporttiautomatiikan ostoa kannattaa tehdä valmisteluja, jotka helpottavat myöhempää automatiikan asennusta ja pienentää asennuskuluja. Alla näytetään liukuportin automatiikan periaatteellinen kytkentäkaavio.

5 levinumat viga väravaautomaatika ostmisel

1. OSTETAKSE HINDA

Aga ei mõelda, et hind on iga toote puhul jäämäe veepealne osa: väga odavalt ei saa toota väga häid tooteid. Ja ükski tootja ei saa müüa oma tooteid pikaajaliselt alla omahinna. “Soodne” hind saavutatakse alati mingite teiste ja seejuures pikaajalises perspektiivis väga oluliste omaduste arvelt: võimsus, vastupidavus, kasutusmugavus, ekspluatatsioonikulu.

Lahendus: kui tahate odavat ja head, ostke kaks asja: üks odav ja teine hea. (Kui te ei osta kõige odavamaid kingi, miks peaksite siis ostma kõige odavama automaatika?)

2. OSTETAKSE ALADIMENSIONEERITUD TOODE

Porttiautomatiikka, Porttiautomatiikka, Alderman 4 Trading OÜ

“Soodne” hind ja vähesed tehnilised teadmised kallutavad sageli valima antud värava jaoks aladimensioneeritud või sobimatut toodet: tulemuseks on rasketes ilmaoludes, näiteks tugeva tuule või paksu lumega värava liigutamiseks jõuetu automaatika, mis töötab sageli võimete piiril ning kulub seetõttu kiiresti.

Kõrvaloleval fotol näete avatuna 230V ja metallkorpusega V2 Calypso ning Sommer Twist ajamite võrdlust: erinevus on näha ka palja silmaga. Mõlemad komplektid on samas hinnaklassis, kuid täiesti erinevate omaduste ning võimekusega.

Lahendus: veenduge, et valitud automaatika oleks piisava võimsusvaruga.

3. OSTETAKSE TEHNILISTE LAHENDUSTE POOLEST SOBIMATU TOODE

Porttiautomatiikka, Porttiautomatiikka, Alderman 4 Trading OÜ

Jällegi, “soodne” hind sunnib silma kinni pigistama küsitavate tehniliste lahenduste osas: laudiskattega väravatele paigaldatakse plastkinnitustega väravaautomaatika, tolmusesse keskkonda valitakse alt avatud tiguvõlliga ajamid jne.

Eestisse on müüdud ka Lääne-Euroopa pehmede talvede jaoks sobivaid väravaautomaatika mudeleid, mis lakkavad krõbeda külmaga töötamast.

Lahendus: võimaluse korral hoiduge plastkorpusega ja plastreduktoriga ajamitest

4. INTENSIIVSESSE KASUTUSSE OSTETAKSE KODUKASUTUSEKS MÕELDUD VÄRAVAUTOMAATIKA

Kortermajale ei sobi erakasutusse sobiv väravaautomaatika: selle ressurss on väike ja ta kulub intensiivse kasutamise korral kiiresti. Järgnevad pidevad remondid – raha kulub, aga asja ei saa.

Lahendus: täpsustage väravaautomaatika lubatud töötsüklite arv tunnis/päevas ja ajamite oodatav kasutusiga töötsüklites ning veenduge, et see vastaks konkreetsetele vajadustele

5. UNUSTATAKSE EKSPLUATATSIOONIKULUD

Mida odavamatest materjalidest ja soodsama hinnaga on väravaautomaatika, seda rohkem hoolt ja tähelepanu ta nõuab. Pikaajalises, 10-15-aastases perspektiivis, on kasulikum algselt veidi rohkem investeerida ning soetada järeleproovitud tehniliste lahenduste ning metallreduktori ja -korpusega tiib- või liugväravaautomaatika. Tavaliselt ongi igal suuremal tootjal nö. säästuvariandid, mis köidavad “soodsa hinna” ostjat, ning nö. poolprofi- ja profimudelid, kus kasutatakse paremaid ja vastupidavamaid materjale. Profimatel mudelitel saab purunenud detaile lihtsamini vahetada ning parimatel automaatika mudelitel on ka mehaanilised purunemiskaitsmed, mida on lihtne vahetada ja mis säästavad ajamit suure mehaanilise ülekoormuse korral ise purunedes.

Lahendus: vaadake ostu pikemas perspektiivis: kas vajate automaatikat 2-3 aastaks, 4-7 aastaks või tahate seda kasutada ka 10+ aasta pärast? Ja valige siis sobiv toode.


Selline oli lühike sissejuhatus väravaautomaatika teemasse. Põhjalikumalt saate lugeda soovitusi allolevatel tiibväravaautomaatikat ja liugväravaautomaatikat puudutavatel linkidel.

Soovime tarka ja ettenägelikku otsustamist!

Uurige edasi siit:

– Liukuportti automatiikka

Taittoporttien automatiikka

– Väravaautomaatika turvalisus

Pyydä tarjous

Kun olet selvillä siitä, millaista aitaa tai porttia tarvitset, kerro meille näkemyksesi ja toiveesi. Eikö sopivaa tuotetta löytynyt tai hintatieto puuttui? Kysy lisää. Vastaamme kysymyksiin ensi tilassa ja löydämme toiveisiin parhaan ratkaisun.

Kysy hinta

Alderman suosittelee

×