Taittoporttien automatiikka

Ajoporttiautomatiikan asennus kannattaa suunnitella jo rakennustöiden aikana ja asentaa valmiiksi tarvittavat kaapelivedot. Se helpottaa myöhempiä asennustöitä ja pienentää ajan ja rahan kulumista.

Tormituulte mõju tiibväravaautomaatikale

Fotol olevale piirdeaiale said ilmselt saatuslikuks purjepinnana töötavad reklaamtahvlid ja postkast, mis püüdsid tuule kinni, ning õhukeseseinalised postid, mis andsid tuule survele järele ja deformeerusid.

3 olulist nüanssi tiibväravaautomaatika valimisel

Suviste tormidega reeglina tiibväravatele ega väravaautomaatikale suuri purustusi ei kaasne, sest lehtpuud ja põõsad peavad tormituule suurema hoo kinni. Talvel seda looduslikku lisakaitset aga pole. Seetõttu ilmnevad erinevad paigaldusvead ning ebaõige tiibväravaautomaatika valik ja nigel paigalduskvaliteet põhjustavad probleeme:

1. suure purjepinnaga väravale (mis on kaetud puitlipi, plekitahvli või teraslehega) tuleb kindlasti paigaldada tugev ja suure jõuõlaga mootor(Aldermani valikust soovitame premim-klassi kuuluvaid eriti pika garantiiga mudeleid AW400, AW400S ja AW500). Plastdetaile sisaldava korpusega ajamitele tasub kindlasti eelistada tugevamat metallkorpust: juuresoleval fotol nähtav tiibväravaajami plastkinnitus puruneski ühes detsembritormis.

Lisaboonusena on AW-seeria tippklassi väravaajamitel nn. kiirpurunev detail(tiguvõlli fikseeriv tihvt), mis säästab ülekoormusel purunedes ajamit suurematest kahjustustest ning mille vahetamine on lihtne, kiire ja oluliselt vähem kulukas kui tiibvärava automaatika korpuse detailide vahetamine, nagu see on vajalik juuresoleval fotol.

Suure purjepinnaga tiibväravatel on soovitatav kasutada mehaanilist piirajat, mille vastu värav suletud asendis toetub: piiraja võtab vastu osa tuule survest ning säästab tormituultes värava hingi ja automaatikat ülekoormusest.

2. kui paigaldate väravaautomaatika ise, tehke seda suure põhjalikkusega:väravalehte hoiab väravaajam kinni vaid 15…25cm jõuõlaga (so. ajami postipoolse kinnituse kaugus mõõdetuna värava hinge tsentrist). Kui näiteks väravaleht on mõõduga 2,5m x 1,5m ja kaetud tiheda laudisega, siis vastavalt ehitusnormatiividele mõjub sellele tuule surve kuni 180 jõukilogrammi (ca 1,8kN) ning väravaautomaatika jõuõlaga 15cm peab hoidma väravatiiba paigal jõuga 1500(!) jõukilogrammi (ca 15kN). Sellist survet tavalised lühikesekäigulised väravamootorid  ei talu ning vajalik on paigaldada suurema jõuõla ja tugeva ehitusega väravaautomaatika (Aldermani tootevalikus eelnimetatud AW-seeria): sama suure väravatiiva ja 25cm jõuõla puhul on koormus tiibväravaajamile ja selle kinnituskronsteinidele 900 jõukilogrammi (ca 9kN), mis pole küll sugugi vähe, kuid tugevat ajamit ja korralikult keevitatud kronsteine ei kahjusta. Samavõrra  väheneb ka ajami kinnituskronsteinidele ja  väravatiiva hingedele mõjuv jõud.

Tellides töö spetsialiseerunud ettevõttest, tuleb kasuks pärast paigaldust väravaautomaatika  kinnitused üle vaadata ning nende tugevuses veenduda. Meie turul on ka väheste kogemustega “soodsaid” paigaldajaid, keda on hiljem raske tabada: kokkuhoid paigalduse ja väravaautomaatika pealt võib kujuneda väga kulukaks, sest osava müügimehe sorav jutt ei päästa hilisematest väljaminekutest mitte üks teps.

3. Kui väravad asuvad vanade põlispuude all, eelistage tugeva metallkorpusega automaatikat. Samuti tasub aeg-ajalt heita pilk üles ning vaadata, kas mõni suur kuivanud oks ei ähvarda tugeva tuulega väravale langeda. Arboristi kutsumine on sellises olukorras igati asjakohane ja säästab hilisematest sekeldustest.

Mida tiibväravaautomaatika ostu puhul veel silmas pidada?

1. Et eeltoodud ohte ennetada ja teha tark ning riskivaba valik, soovitame võtta veidi aega ning teha ära kodutöö – lugeda läbi allpool toodud ülevaade, mis puudutab Aldermani ja teiste müüjate poolt pakutavate automaatika mudelite erinevust – ning viia end kurssi väravaautomaatika valikul oluliste tehniliste parameetritega (allpool).

2. Samuti soovitame tutvuda väravate ohutut kasutamist puudutavate küsimustega: seoses viimastel aastatel Euroopas aset leidnud mitmete traagiliste intsidentidega on järelevalveametid ja ka kasutajad hakanud enam tähelepanu pöörama automaatväravate turvalisusnõuete täitmisele. Millised on automaatse tiibvärava ja liugvärava kasutamisega seotud riskid ja turvalisusnõuded ning kuidas riske minimeerida, sellest ülevaade siin.

3. Tiibväravaautomaatika paigaldust on soovitatav planeerida juba ehituse käigus ning teostada ka vastavad kaabeldused. See lihtsustab hilisemaid paigaldustöid ning vähendab aja- ja rahakulu.

Ajoporttiautomatiikan periaatteellinen kytkentäkaavio:

1- moottorit, 2 – ohjain (ohjausyksikkö), 3 – vilkkuvalo, 4 – turvasäteen anturit, 5 – kooditaulu tai lukkokytkin (lisävaruste), 6 – kaukosäädin, 7 – antenni, 8 – lisäturvasädeanturit (lisävaruste)

Aldermanin myymiin ajoporttiautomatiikkapaketteihin kuuluvat myös turvasäteen anturit ja vilkkuvalo, sen vuoksi kannattaa asentaa ennen päällysteen asennusta johdotukset moottoreille (4×1,5mm2), turvasäteille (4×0,5mm2) ja vilkkuvalolle (2×0,5mm2) , samoin ohjaimelle virtajohto 220V (3×1,5mm2).

Jotkut yritykset myyvät ajoporttiautomatiikkaa ns. säästöpaketteina myös ilman turvasäteitä ja vilkkuvaloa. Sellaisen ostaessaankin kannattaa kuitenkin vetää johdotukset täysvarustusta varten: maksettuasi kerran portin väliin jääneen autosi korjauskulut, päätät varmaankin sijoittaa joitain kymmeniä euroja lisää turvasädeanturien hankintaan ja silloin ovat valmiit johdot kullan arvoiset…

Ajoporttiautomatiikan oleelliset parametrit

Ennen porttiautomatiikan hintojen tutkimisen aloittamista kannattaa tutustua ajoporttiautomatiikan oleellisiin teknisiin näyttäjiin. Välttääksesi yllätyksiltä myöhemmässä käytössä ja välttyäksesi maksamasta ”edullisesta” tarjouksesta moninkertaisesti kannattaa vertailla seuraavia automatiikan parametrejä:

  • tehokkuus,
  • männän liikkeen pituus,
  • IP-luokka,
  • taattu käyttölämpötila,
  • huoltotarve.
  • suuressa käytössä (esim. kerrostalot) on myös käyttötiheys tärkeä.

Kaikesta tarkemmin alla.

* Viimasel ajal saadud tagasiside kohaselt on mitmetel klientidel tekkinud probleem takistustundlike 12/24V alalisvooluajamitega. Takistustundlik väravat sulgev tiibväravaautomaatika reageerib tuulehoogudele või kergetele lumehangedele värava avamisega ning värava sulgemine võib õnnestuda tuuliste ilmadega alles mitmendal katsel.

Kõrvaoleval fotol näete kõrvuti avatud korpusega võimsa 230V ning tugeva usaldusväärse metallkorpusega V2 Calypso ajamit ning 12V alalisvoolumootori ja plastkorpusega, Eestis suhteliselt levinud Sommer Twist ajamit. Vahe ainuüksi mootorite suuruses on mitmekordne, automaatika hinnaklass aga sama või Sommeri puhul isegi kallim. V2 kasuks räägib lisaks tugevamale konstruktsioonile ja suuremale jõule ka väga pikk kasutusiga (tehases testitud 100 000+ töötsükliga).

Samas väikeste, kergete võrk- või terasväravate puhul kvaliteetsete alalisvooluajamitega reeglina probleemi pole, sest purjepind on väike, kuid laudiskattega väravate puhul on sulgemine raskendatud ning lisaks suurele ajakulule kulutavad korduvad sulgemiskatsed ka ajameid ning lühendavad nende eluiga.  Alderman soovitab suure purjepinnaga väravatel kasutada Calypsot või AW-seeria tiibväravaautomaatikat, mis on nimetatud puudusest prii.

Porttiautomatiikan moottorien tehokkuus määrittelee kyvyn liikutella suuripintaisia portteja myös kovassa tuulessa moottoreita vaurioittamatta. Esimerkiksi 4m aukollisen 1,5m korkean lautapintaisen ajoportin pinta-ala on 6m2. Rakennusnormien mukaan on tuulenpaine neliötä kohti 50kg, eli 150kg molemmille portinpuoliskoille. Tällaiset portit tarvitsevat vahvoja moottoreita, jotka kestävät tuulenpaineen. Aldermanin valikoimassa on myös 200-300kg tehoisia ajoporttimoottoreita.

Ülaloleval fotol on samad (eespool avaldatud fotol avatud korpusega) Calypso 500 ajamid paigaldatud paarikaupa PPA koerte treeningukeskuse müratõkkebarjääri väravatele.

Ajoporttimoottorin männän liikkeen pituudesta riippuu moottorin kiinnityskohdan sijainti (moottorin vääntömomentti) pilarin sivulla: mitä suurempi liikepituus, sitä suurempi vääntömomentti ja sitä pienempi kuormitus moottorille. 2m-portinpuoliskolle yleensä riittää 30cm-liikkumainen moottori, 2,5m – 40cm ja 3m – 50cm. Ajoportin moottorin suuri liikepituus tulee eduksi myös käytettäessä paksuja kivitolppia säästäen upotuksien tekemiseltä. Mitä pitempi liikepituus, sitä pitempi portin avausaika. Aldermanin valikoimassa on liikepituudeltaan 30-50cmajoporttiautomatiikkaa, samoin vipukoneistot. Vipukoneistojen käyttö on perusteltua paksujen kivitolppien kohdalla, haittapuolena on mutkikkaampi ja vioille alttiimpi rakenne ja korkeampi hinta.

IP-luokka  määrittelee ajoportin kosteudenkestävyyden ja pölyntiiviyden. Hyvin suojattuun moottorirunkoon ei pääse pöly, vesi eikä lumi käämityksen, vaihteiston eikä ohjauselektroniikan kimppuun tekemään hävitystyötään. Tarjoamiemme moottorien IP-luokkana on 44 (EVO)-54 (AW-sarja).

Käyttölämpötila on näyttäjä, joka tulee mieleen sitten, kun ulkona paukkuu kova pakkanen ja porttiautomatiikka on hyytynyt ja myyjä levittelee käsiään – näin kylmällä säällä ei ajoporttiautomatiikan ei tarvitsekaan toimia:) Itse asiassa käyttölämpötila näyttää käytettävien komponenttien laadun: elektroniikka jakautuu normaalitasolla käytettäväksi (käyttölämpötila -20C asti) ja sotilaskäyttöiseksi (käyttökelpoinen myös -40C asti). Säännönmukaisesti tuottajat säästävät tässä rahaa ja takaavat toimintavarmuuden -20C asteeseen asti, joka on keski-Euroopassa riittävä. Tämä ei tarkoita vielä sitä, että -21C asteessa porttimoottorin pysähtyvät ja käyttäjän täytyy turvautua lihasvoimaan – joskin tätäkään ei voi sulkea pois. Siksi on tärkeää kysyä ennen ostamista, onko myyjällä pitkäaikaisia myönteisiä kokemuksia kyseisen ajoporttiautomatiikan mallin myynnistä ja miten automatiikka käyttäytyy kipakassa talvipakkasessa. Aldermanin tuotevalikoimaan kuuluu monta ajoporttiautomatiikan mallia, joiden toimintakyvyllä on tehdastakuu myös -30C ja jopa -35C pakkasasteessa. Tämä edellyttää paitsi sotilaskäyttötyyppistä ohjainta myös liukkaampaa voitelua laitteistossa ja pakkasta kestäviä metallivaihteistoa.

Jatkuva huolton tarve on edullishintaisen ajoporttimoottoreiden kompastuskivenä: se on kuin tippuva hana, joka nielee jatkuvasti ja loputtomiin käyttäjän rahaa. Se on hinnaltaan halpa ostaa, mutta ylläpito muodostuu jo ensimmäisten viiden vuoden aikana kalliimmaksi kuin kunnollisen ajoporttiautomatiikan ostaminen heti alussa. Harmillisen usein jää tällaisen porttiautomatiikan käyttöikä samoin 5 vuoden rajoille, kun taas laadukkaat ja huoltovapaat metallisisusteiset moottorit palvelevat pitkälle yli 10 vuotta jopa ilman erityishuoltoa. Laske itse: huoltokulut 2x vuodessa a 40.- EUR x 6 vuotta = 480EUR. Sillä rahalla saa jo Aldermanin tuotevalikoimasta esimerkiksi ajoporttiautomatiikkapaketin EVO Kit, jota tehtaalla on kokeiltu 103 000 avauskerralla (vastaa yksityiskäytön 25 vuotta).

Aldermani poolt pakutavad tiibväravaautomaatika mudelid.

”Presidentin malli” – AldWinger (AW-sarja) – tämä ajoporttiautomatiikalla on kautta aikojen paras tekninen ratkaisu: luultavasti näin toimintavarmoja, vaatimattomia ja kestäviä moottoreita ei enää löydy tässä hintaluokassa. Myös vuosien 2010 ja 2011 ääriolosuhteisina talvikuukausina moottorit toimivat ongelmitta.

”Presidentin mallin” historia ulottuu 1990-luvulle: moottorien muoto oli ensi alkuun suhteellisen kulmikas – ajan myötä on muotoilu muuttunut pyöreämmäksi ja lisää on tullut myös varassuojaus, mutta yksinkertainen ja vahva rakenne, joka varmistaa ajoporttiautomatiikan legendaksi muuttuneen toimintavarmuuden, on pysynyt muuttumattomana.

Riippuen ajoaukon leveydestä tarjoamme seuraavia ajoporttiautomatiikkamalleja: AldWinger 300 (portin puoliskon leveys enintään 2m), AldWinger 400 (portinpuoliskon leveys enintään 2,5m) või AldWinger 500 (portinpuoliskon koko enintään 3×1,5m ).

Ajoporttiatomatiikan Aldwinger-moottorit ovat vasen- ja oikeakätisiä, joka antaa asennettaessa edun – moottori tarvitsee vähemmän tilaa eikä jää kivitolpan nurkan taakse kiinni portin sulkeutuessa. Näin ei tarvita upotusta kivitolppaan.

Tiibvärava automaatika Aldwinger ajamid on vasaku- ja paremakäelised, mis annab paigaldamisel eelise – ajam vajab vähem ruumi ja kiviposti nurk ei jää väravaajamile ette kui värav sulgub. Seega pole tarvis teha kivisse sisselõiget.

Väga paksude kivipostide puhul lahendab sisselõigete tegemise vajaduse vana ja järeleproovitud tehnikaga hoobajamiga tiibväravaautomaatika AldFixer 2500 või uus ja soodsama hinnaga mudel Twist.

Klassikalise tagasihoidliku disainiga ja alumiiniumist või terasest hoobajamiga tiibväravaautomaatika Twist jaksab liigutada kuni 2,5m lehega 250kg massiga väravatiiba, kuid suur purjepind ei ole siinkohal soovitatav. Hästi sobib hõre sepisvärav, aga samuti võib seda väravaautomaatikat paigaldada ka jalgväravale.

Hinnatundlikele klientidele mõeldes tõime 2010. ja 2014.a. turule kaks uut mudelit:

Darty tiibväravaautomaatika komplektid on kena, voolava kuju ja modernse disainiga ning taluvad keskmisest intensiivsemat kasutamist.

Darty tiibväravaajameid on katsetatud 150 000 avamistsükliga ning selle käigus tuli vahetada vaid laagreid ühel ajamil. Seega on tegemist väga arvestatava tegijaga, mis sobib kasutada ka kuni 400x400mm ristlõikega kivipostide puhul. Ajami veojõud on 1500N (ca 150kg) ning ajami koormuse all töötavad detailid, sh. kinnitused ja reduktor, on valmistatud metallist.

(Tavaliselt kasutavad tootjad soodsa hinnaklassiga ajamites, nagu näiteks meil üsna levinud Sommer Twist, metalli asemel plastdetaile). Darty on samuti nagu Sommeri automaatika, takistustundlik (ei sobi uure purjepinnaga väravatele), kuid sobib hästi väikese tuuletakistusega kergetele tiibväravatele.

EVO Kit tiibväravaautomaatika

EVO Kit tiibväravaautomaatika on loodud suurematele ning raskematele purjepinnaga väravatele tiiva mõõduga kuni 2,5×1,5m ja massiga 400kg.

NB! Seda tiibväravaautomaatikat on testitud 103 000 töötsükliga, mis vastab tavalises erakasutuses umbes 28 kasutusaastale, seega ei ole vähimalgi määral tegu tavalise nö. säästutootega. (EVO Kit-l on alates 2016.a. ka suurem vend – Calypso 500, mis sobib eriti suure purjepinnaga väravatele.)

Ajamid on hooldevabad, lihtsa ehitusega ja terasest sisuga. Plastist on vaid ajamite kate. Disain on aga maitse asi 

Kasutustemperatuur: -30…+50. Kasutusintensiivsus 30% ja veojõud 2600N (260kg) võimaldab neid tugevaid ajameid kasutada ka kortemajade suurtel väravatel.

EVO Kit tiibväravaautomaatika on võimsust ja tehnilisi parameetreid arvestades müügil eriti soodsa hinnaga, lisaks on võimalik osta turvakiired (soovitav lastega peredes), lukklüliti jms. lisavarustust.

Vaata hinda sooduspakkumiste all.

Mida teha, kui väravale ei saa paigaldada välist piirajat?

Juhuks kui väravale ei saa paigaldada välist piirajat, mille vastu värav suletud asendis toetub ja vajate sisemise käigupiirikuga tiibväravaautomaatikat, on meil välja pakkuda mudel Arrow: mootorid töötavad, nagu ka AW-seeria puhul, tiguajamiga, on töövõimelised madalal välistemperatuuril ja sobivad kuni 2,5m laiusele väravatiivale.

Uudse lahendusena on tiibväravaajamid varustatud sisemiste mehaaniliste piirajatega, mille reguleerimine on lihtne ja käepärane ka ilma spetsiaalsete töövahenditeta. Selline tehniline lahendus on oluliselt töökindlam ja kasutajasõbralikum kui elektriliste lõpulülitite või -anduritega varustatud ajamitel, sest puuduvad aja jooksul oksüdeeruvad ning kuluvad kontaktid.

Arrow tiibväravaajamite surujõud on kuni 2800N (ca 280kg), kõik kinnitused ja korpus ning reduktor on valmistatud metallist.

Arrow tiibväravaautomaatika paigaldamine on tehtud väga lihtsaks ja jõukohane ka klientidele endile. Arrow ajamite lubatud kasutusintensiivsus on 30% (sobib kortermajadele)

Kui hinnatundlikele klientidele orienteeritud tiibväravaautomaatika komplektides on lihtne, nuppudega seadistatav kontroller ja mõnedel juhtudel ei kuulu komplekti vilkur ega turvakiir, siis AW-seeria tiibväravaautomaatika komplekti kuulub LCD displei ja targa veatuvastussüsteemiga juhtblokk, 2 vaikselt töötavat termokaitsmega ajamit, 2 kaugjuhtimispulti, turvakiir ja vastuvõtja.

Ning – NB! AldWinger- seeria ajamid on varustatud ärandamiskaitsmega: väravaautomaatika eemaldamine nõuab aega ja erivahendeid. Tõenäoliselt parim valik kriminogeenses piirkonnas.

Milles seisneb AW-tüüpi ajamite töökindluse võti?

Seoses tootmiskulude tõusu ja hinnakonkurentsi tihenemisega üritavad paljud firmad teha tiibväravaautomaatika detaile õhemast materjalist, kasutada metalli asemel plasti ning lisavad paigaldusmugavuse nimel väravaajamitele elektrilised lõpulülitid. Ka ajamite disain on muutunud ilusamaks.

Samas põevad paljud moodsad, viimastel aastatel tootmisse jõudnud tiibväravate ajamid erinevaid lastehaigusi, mille väljaravimine nõuab praktilise kasutamise käigus tekkivat tagasisidet ja aega: kondentsvesi reduktoris-ajamis, elektrilistete lõpulülitite külmumiskahjustused, tolmust ja niiskusest tingitud kontaktide oksüdeerumine, roosteprobleemid, plastdetailide kulumine ja purunemine jms. on vaid osa pikemast nimekirjast. Sageli ei jõua tootjad probleemide põhjustele veel jälile kui võetakse tootmisse juba uus, n.ö. täiuslikum tiibväravaautomaatika mudel, ja kõik algab otsast…

Personaalne lähenemine kindlustab tiibväravaautomaatika püsivalt kõrge kvaliteedi

AldWinger on Aldermani bränd, mida toodetakse osaliselt “rätsepatööna” ühes euroopa tehases vastavalt Aldermani nõudmistele. Personaalne lähenemine kindlustab tiibväravaautomaatika püsivalt kõrge kvaliteedi, vastavuse meie kliimatingimustele, varuosade kohese saadavuse ning pika ja muretu kasutuea. AldWingeri seeria väravaautomaatika on aastate jooksul toimunud täiustamise käigus vabanenud kõigist levinumatest probleemidest – metalldetaile pole asendatud odavama plastiga ja kuullaagrite asemel ei kasutata pukse. Pikkade aastate jooksul järeleproovitud ja hästi töötavaid tehnilisi lahendusi pole “parendanud” ökonoomsemate alternatiividega, nagu see tänapäeval kombeks.

AW-mudelipere kuulub Aldermani 10-aastase garantii programmi. Vt. programmi kohta lähemalt siin. Ka isepaigaldajad saavad alates 2015.a. 5-aastase garantii: vt. tingimusi siin.

Mitte ükski teine tiibväravaautomaatika ei paku sellisel hinnatasemel nii kõrget töökindlust (garantiiprobleeme esineb vähem kui 0,5% ajamitest), olles samas eriti vähenõudlik ja pea olematute ekspluatatsioonikuludega. Tiibväravaajamid on varustatud spetsiaalse -40…+150C vahemikus töötava määrdega, mis tagab nende töövõime ekstreemsetes ilmaoludes.

AldWingeri ajamites on vaid kolm liikuvat detaili. Kaprondetaile on kaks. Kogu konstrutsioon, isegi ajami korpus on tugevast alumiiniumisulamist, kolvid aga roostevabast vääristerasest.

Häid asju ei saa toota väga odavalt, kuid hilisemad hooldus- ja remondikulud muudavad algul soodsana tundunud asjad peagi ettenägematult kalliks. Seega tasub ka tiibvärava automaatikat ostes hoolikalt järele mõelda, kas maksta kohe veidi rohkem või anda algul kiusatusele järele, osta “soodne” toode ja maksta hiljem soodsalt soetatud väravaautomaatika puudujäägid topelt kinni.

AW-seeria ajameid on muuhulgas paigaldatud paljudele saatkondadele, tähtsatele kommertsobjektidele ja pankadele: isegi Eesti Panga suuri ja väga massiivseid sepisväravaid liigutasid seeriatoodanguna valminud AW 400S-d. AW-seeria ajamid avavad väravaid näiteks presidendi suveresidentsis Paslepas, MB Autokeskuses, briti, soome, vene ja portugali saatkonnas Tallinnas, õiguskantsleri kantseleis jm. esinduslikel objektidel. Ka ekspresident Lennart Meri eramu väravaid avab samatüübiline tiibväravaautomaatika. Sellest ka nimetus “presidendi mudel”.

Teadmiseks

Aldermani AW-seeria tiibväravaautomaatika keskmiseks kasutuseaks on tootja poolt planeeritud vähemalt 10-15 aastat, kuid aeg-ajalt hooldades võib ajamite eluiga pikendada ka 20+ aastani. Eestis oleme väravaautomaatikat müünud alates 1995. aasta kevadest. Kui eeltoodust tekkis küsimusi või kaalute mõne teise tootja automaatika ostmist, vaadake Aldermani soovitusi tiibväravaautomaatika valikuks. Või helistage meie kontorisse. Meie tehnikud on paigaldanud ja hooldanud mitmete erinevate tootjate väravaautomaatikaid ja oskavad anda väärt nõu, millised võivad olla ühe või teise mudeli konkreetsed tugevused või nõrkused.

Soovime tarka valikut!

Pyydä tarjous

Kun olet selvillä siitä, millaista aitaa tai porttia tarvitset, kerro meille näkemyksesi ja toiveesi. Eikö sopivaa tuotetta löytynyt tai hintatieto puuttui? Kysy lisää. Vastaamme kysymyksiin ensi tilassa ja löydämme toiveisiin parhaan ratkaisun.

Kysy hinta

Alderman suosittelee

×